Jdi na obsah Jdi na menu
 

HISTORIE HUSBERY

skenovat0007.jpg

husbery_003.jpg

 

 

 

 

 

 

Historie

Kořeny kapely sahají až do roku 1999, kdy se bubeník metalové party SKYLLA (dříve také GUERNICA) Vašek Husa dohodl se zpěvákem Honzou Beranem a spolu s dalšími muzikanty založili HUSBERY BAND. Pojmenování vzniklo sloučením a úpravou částí příjmení obou hlavních protagonistů.

Skupina působila v následujícím složení: husbery_011.jpg

Jan Beran - zpěv,

Ludmila Masluková - varhany, zpěv,

Zdeněk Ježek - kytara, zpěv,

Václav Mrzena - basa, zpěv,

Václav Husa - bicí.

Zpočátku malé soukromé akce se postupně začaly měnit za větší veřejné s ozvučením bratrů Adamcových z Týnce nad Labem.

Tehdejší motto Husbery Bandu bylo bez vyšších ambicí: „Chceme, aby se lidé pobavili, popili a zatancovali“.

V roce 2000 přichází bývalý spoluhráč Vaška Husy ze Skylly, kytarista Pavel Pokorný.

Rok 2001 znamenal dvě změny: zkrácení názvu na HUSBERY a změnu repertoáru pop-rockovým směrem. Post baskytary opouští Václav Mrzena (dříve i nyní speed metalový Rimortis) a na jeho místo nastupuje Zdeněk Krejčí (ex. Cruel, Guernica). Na čas ho střídá Standa Havel (ex. Mastix, nyní Cruel), po roce se však Zdeněk Krejčí vrací a v kapele působí až do roku 2005.

Lídu Maslukovou střídá v roce 2002 za klávesami mladý Roman Jehlička (ex. Domino) z Týnce nad Labem. Na krátkou dobu nahrazuje Jirka Moravec (ex HEVER, ČERNÁ VDOVA, IRAS) Zdeňka Ježka a kapela se rozšiřuje o třetí kytaru a zpěv Jirky Laciny (ex. TELEGRAF).

Ve stejné době dochází také ke změně zvukové techniky. Bratři Adamcovi jezdí zvučit skupinu BENEFIT a k HUSBERY nastupuje až do konce roku 2003 jejich zvukař Pavel Ulrich - B.T.B. Poté používalo HUSBERY nový digitální zvuk M+H Sound Tomáše Hormandla a Milana Mrázka z Chrudimi.

Pavel Pokorný přijímá nabídku souboru Řemen a místo něho se na tři měsíce objevuje kytarista Luděk Hauzar (ex. MASTIX, SKYLLA). Ze zdravotních důvodů absentuje Zdeněk Ježek, který však s kapelou spolupracuje i nadále.

Těžkým obdobím je pro kapelu rok 2004. Frontman Honza Beran odchází v polovině rozjeté sezóny kvůli soukromým problémům a zaskakuje za něho zpěvák Břéťa Vojtíšek z kapely Lef de Bard. V tomto složení HUSBERY dohrává rok 2004.

Velké změny přináší rok 2005. Za mikrofon se nastupuje zpěvačka Dargi a její jméno se po dobu jejího působení připojuje k názvu skupiny, basovou kytaru nově obsluhuje zkušený Borek Fischer (ex. Karamel). Mění se rovněž repertoár.

Čím dál více se ovšem objevují hlasy posluchačů toužících po návratu kapely do podoby z let 2002 až 2003. Proto se v druhé polovině 2005 na místo hlavního zpěvu opět vrací Honza Beran.

Z kraje roku 2006 nahrazuje kytaristu Zdeňka Ježka do té doby spíše klávesák a vokalista Jirka Michálek z kapely Lef de Bard. Zanedlouho na to však hlásí své rozhodnutí o roční pauze doposud hlavní "tahoun" HUSBERY Vašek Husa a dochází k rozdělení obou výše zmiňovaných zakladatelů skupiny. Část hráčů v čele s Honzou Beranem se rozhoduje pokračovat dále. Bicích se na doporučení techniky ujímá velice mladý Vlasta Kadlec (ex. Coroze) a na doplnění místa kytaristy po Jirkovi Lacinovi oslovuje takto zformovaná parta v květnu 2006 bývalého hráče HUSBERY Pavla Pokorného, toho času po překonání delších zdravotních problémů již bez působení v Řemenu. I přes původní záměr zachování "obchodní značky" HUSBERY dochází 28. května 2006 na základě žádostí Vaška Husy o ponechání možnosti po svém návratu na hudební scénu pokračovat pod původním názvem, a po nástupu Honzy Berana k vytvoření zkráceného upraveného jména  "BERRY".Píše se rok 2010 a kapela HUSBERY se opět rozjíždí. 

 husbery_016.jpg

 

Rubriky

HUSBERY BAND 2010

Příspěvků: 0
 

 

PortrétPoslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 110272
Měsíc: 519
Den: 27