Jdi na obsah Jdi na menu
 

HUSBERY BAND 2010

Znovuzrození kapely HUSBERY BAND 2010 spojuje dlouhá historie

Historie

Kořeny kapely sahají až do roku 1999, kdy se bubeník metalové party SKYLLA (dříve také GUERNICA) Vašek Husa dohodl se zpěvákem Honzou Beranem a spolu s dalšími muzikanty založili HUSBERY BAND. Pojmenování vzniklo sloučením a úpravou částí příjmení obou hlavních protagonistů.

Skupina působila v následujícím složení:

Jan Beran - zpěv,

Ludmila Masluková - varhany, zpěv,

Zdeněk Ježek - kytara, zpěv,

Václav Mrzena - basa, zpěv,

Václav Husa - bicí.

Zpočátku malé soukromé akce se postupně začaly měnit za větší veřejné s ozvučením bratrů Adamcových z Týnce nad Labem.

Tehdejší motto Husbery Bandu bylo bez vyšších ambicí: „Chceme, aby se lidé pobavili, popili a zatancovali“.

V roce 2000 přichází bývalý spoluhráč Vaška Husy ze Skylly, kytarista Pavel Pokorný.

Rok 2001 znamenal dvě změny: zkrácení názvu na HUSBERY a změnu repertoáru pop-rockovým směrem. Post baskytary opouští Václav Mrzena (dříve i nyní speed metalový Rimortis) a na jeho místo nastupuje Zdeněk Krejčí (ex. Cruel, Guernica). Na čas ho střídá Standa Havel (ex. Mastix, nyní Cruel), po roce se však Zdeněk Krejčí vrací a v kapele působí až do roku 2005.

Lídu Maslukovou střídá v roce 2002 za klávesami mladý Roman Jehlička (ex. Domino) z Týnce nad Labem. Na krátkou dobu nahrazuje Jirka Moravec (ex HEVER, ČERNÁ VDOVA, IRAS) Zdeňka Ježka a kapela se rozšiřuje o třetí kytaru a zpěv Jirky Laciny (ex. TELEGRAF).

Ve stejné době dochází také ke změně zvukové techniky. Bratři Adamcovi jezdí zvučit skupinu BENEFIT a k HUSBERY nastupuje až do konce roku 2003 jejich zvukař Pavel Ulrich - B.T.B. Poté používalo HUSBERY nový digitální zvuk M+H Sound Tomáše Hormandla a Milana Mrázka z Chrudimi.

Pavel Pokorný přijímá nabídku souboru Řemen a místo něho se na tři měsíce objevuje kytarista Luděk Hauzar (ex. MASTIX, SKYLLA). Ze zdravotních důvodů absentuje Zdeněk Ježek, který však s kapelou spolupracuje i nadále.

Těžkým obdobím je pro kapelu rok 2004. Frontman Honza Beran odchází v polovině rozjeté sezóny kvůli soukromým problémům a zaskakuje za něho zpěvák Břéťa Vojtíšek z kapely Lef de Bard. V tomto složení HUSBERY dohrává rok 2004.

Velké změny přináší rok 2005. Za mikrofon se nastupuje zpěvačka Dargi a její jméno se po dobu jejího působení připojuje k názvu skupiny, basovou kytaru nově obsluhuje zkušený Borek Fischer (ex. Karamel). Mění se rovněž repertoár.

Čím dál více se ovšem objevují hlasy posluchačů toužících po návratu kapely do podoby z let 2002 až 2003. Proto se v druhé polovině 2005 na místo hlavního zpěvu opět vrací Honza Beran.

Z kraje roku 2006 nahrazuje kytaristu Zdeňka Ježka do té doby spíše klávesák a vokalista Jirka Michálek z kapely Lef de Bard. Zanedlouho na to však hlásí své rozhodnutí o roční pauze doposud hlavní "tahoun" HUSBERY Vašek Husa a dochází k rozdělení obou výše zmiňovaných zakladatelů skupiny. Část hráčů v čele s Honzou Beranem se rozhoduje pokračovat dále. Bicích se na doporučení techniky ujímá velice mladý Vlasta Kadlec (ex. Coroze) a na doplnění místa kytaristy po Jirkovi Lacinovi oslovuje takto zformovaná parta v květnu 2006 bývalého hráče HUSBERY Pavla Pokorného, toho času po překonání delších zdravotních problémů již bez působení v Řemenu. I přes původní záměr zachování "obchodní značky" HUSBERY dochází 28. května 2006 na základě žádostí Vaška Husy o ponechání možnosti po svém návratu na hudební scénu pokračovat pod původním názvem, a po nástupu Honzy Berana k vytvoření zkráceného upraveného jména  "BERRY".

 
 

 

PortrétPoslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 77122
Měsíc: 264
Den: 10